TALIANSKO – RIVA di UGENTO

V Kempe Riva di Ugento je priestor pre všetkých kamperov, cyklistov, autokaravány a karavány. Nájdete tu mnoho trás na behanie, duny a lesy na regeneráciu tela a duše.

TALIANSKO – RIVA di URGENTO - kemp vhodný pre karavány

Môžete navštíviť ihrisko po skvelých raňajkách v jurtovom štýle, alebo sa vyberiete s bicyklami na ďalšie dobrodružstvo. Ak nemáte so sebou svoje bicykle, môžete si požičať z kempu bicykle. Ďalšou možnosťou je prenajať si katamarán alebo kajak, plytká voda vyhovuje všetkým vekovým kategóriám, takže je to parádne miesto pre dovolenku s celou rodinou.

Miestny predajcovia tu ponúkajú čerstvé farmárske výrobky, takže si nemusíte robiť starosti s hľadaním dobrého a zdravého jedla. Ak by ste sa náhodu pristihli pri tom, že sa nudíte, v kempe je prístup na internetWiFiVečer si môžete spríjemniť s deťmi, pre ktoré sa každý večer premietajú rozprávky.

 

Stručne povedané, toto zalesnené útočisko je typom miesta, kde môžete skutočne vyraziť a dýchať čerstvý vzduch bez toho, aby ste si s niečím robili veľké starosti.

Kemping nájdete na google mapách tu:

NÓRSKO – KEMPING SANDVIKA FJORD & SJøHUS

Kemping Sandvika Fjord & Sjøhus je idylické rekreačné stredisko, ktoré sa nachádza asi 3 km západne od mesta Kabelvåg. Kemp má vlastnú prístupovú cestu, ktorá sa rozprestiera 1 km od hlavnej cesty E10, ktorá vedie cez Lofoty.

Kemping sa nachádza na priesečníku morar. V lete aj v zime je výhľad magický.

Ponúkajú krásne apartmány, morské domy a kajuty, v ktorých sú takmer všetky ubytovacie jednotky vybavené posedením, kuchyňou a kúpeľňou s WC a sprchouWiFi je zadarmoNa recepcii nájdete v sezóne kiosk s jednoduchými potravinami, občerstvením, suvenírmi a rybárskym vybavením.


 
Kemping Sandvika Fjord a Sea House je tiež vhodným východiskovým a koncovým bodom na výlety loďou. Majú tu na prenájom veslice aj motorové člny a radi vám dajú ďalšie tipy, kde môžete loviť. Majú tiež priestor pre tých, ktorí si chcú priniesť vlastnú loď. Po rybačke môžete využiť lavičku na pitvanie, kde sa môžete postaviť pod strechu, kým si pripravíte celodenný úlovok.

Kemping nájdete na google mapách tu: 

 

FRANCÚZKO – PANORAMA DU PYLA

Arcachon - To je ďalšie kempovacie prekvapenie! Toto honosné letovisko na západnom pobreží je domovom prírodnej, silnej a trochu elegantnej turistickej atrakcie.  Táto piesočná duna v Európe bola „nehodou“ z 18. storočia, do ktorej v priebehu času vietor pomaly fúkal viacej piesku. Na dĺžku meria 3 km a je 500 metrov široká a 107 metrov vysoká.
Do tejto jednej míle širokej zátoky prúdia turisti. Prírodná rezervácia Banc d'Arguin, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO, je hniezdom tisícov vtákov, ktoré priťahujú plytké pobrežné vody a chránené bažiny Île aux Oiseaux. Pozdĺž polostrova Cap Ferret sú roztrúsené 100-ročné dediny chovajúce ustrice.
 

Cap Ferret je prvotriedny, ale pohodový raj pre nakupujúcich, ktorý obsluhujú pravidelné, 20-minútové trajekty, ktoré premávajú z La Pyly v blízkosti kempingu tam a späť.  Vyberte si reštauráciu s výhľadom na záliv a hodujte na mäkkýšoch položených na ľade do niekoľkých minút od chytenia. Po obede prejdite po 258 schodoch k majáku Pointe du Cap. Pohľad zhora je na krajinu, ktorá nebola zničená pobrežnými hotelmi ani vývojom nehnuteľností,  v tom je krása Arcachonu. V tábore sa môžete najesť. Sú tu čerstvé ryby, mušle, šaláty a dezerty.

Pobyt tu nie je lacný, ale stojí za to za to. Elegantná à la carte reštaurácia, zmrzlináreň, dva bazény a detská zábava vytvárajú v hlavnej sezóne prinajmenšom bujarú atmosféru. Ergonómia však funguje tak, že vybavenie je zoskupené blízko vchodu do areálu, takže hlučnejšie aktivity predchádzajú tichému kľudu medzi ihličnatými stromami. Terasovité svahy poskytujú osobný priestor na mnohých miestach, ale pre väčšiu separáciu sa snažte nájsť miesto vedľa duny. Tieto miesta sú stále blízko pláže - more sa leskne medzi stromami - ale vy ste ďalej od akýchkoľvek chodníkov pre chodcov.

 

Ďakujeme za čítanie a viac o exotických kempoch vo svete sa dozviete v druhom diely článku 5 najkrajších miest pre kampovanie v Európe na našej stránke karavan centra Turčan auto.

Nezabudnite si so sebou na dovolenku pribaliť túto kempingovú výbavu:

Ak vám chýbajú karavan doplnky pre bicykle tie nájdete tiež u nás. 

Zdroj fotiek:

Príspevky

[zmeniť]
: